• 23 iulie 2021
  • Last Update 22 iulie 2021 7:32 AM
  • Bucuresti

Vulturii Cup 2021 – O competiție inedită dedicată micilor juniori! 14 cluburi vin la Târgu Mureș pentru un deosebit spectacol de fotbal juvenil!

Vulturii Cup 2021 – O competiție inedită dedicată micilor juniori! 14 cluburi vin la Târgu Mureș pentru un deosebit spectacol de fotbal juvenil!
  •  
  •  
  •  
  •  

 

La Târgu Mureș va avea loc Sâmbătă, 26 iunie, un interesant și inedit turneu dedicat juniorilor născuți 2013, care va aduce la start 14 cluburi din județele Mureș, Bistrița Năsăud, Cluj, Alba și Sibiu. O competiție din care cele mai bune 4 echipe vor fi calificate direct la Turneul Final Național ”Trofeul Sfinx U8 – Cupa Campionilor” ce se va desfășura între 18 – 22 august 2021, la Câmpulung Muscel.

 

Evenimentul se va desfășura între orele 10:00 si 17:40. Vor fi 45 de meciuri, cu durata  20 minute. Echipele vor juca fiecare câte 5 meciuri, iar la final cele mai bune și curajoase 4 echipe vor avea șansa să participe la  Turneul Final Național ”Trofeul Sfinx U8 – Cupa Campionilor”.

Va fi un turneu inedit, în care nu se va juca pentru clasament, ci doar pentru plăcerea și spectacolul jocului.

 

Vă prezentăm cluburile prezente și programul de desfășurare al meciurilor

Vulturii Tg Mureș

GT Sport Alba Iulia

ACS Miercurea Nirajului

Sporting Cluj

Interstar Sibiu

Elitta Nazna

Juniorul Aiud

Marosvasarhelyi

Galactic Junior Bistrița

Atletic Kids Gurghiu

Avântul Reghin

Academica Tg Mureș

Târnava Sg de Pădure

Best Kids Reghin

 

 

Ora Teren Echipa 1 Echipa 2
10:00 A Vulturii Tg Mureș – portocaliu Elitta Nazna
10:00 B Marosvasarhelyi – vișiniu Atletic Kids Gurghiu
10:20 A Vulturii Tg Mureș – gri Avântul Reghin – alb
10:20 B Academica Tg Mureș Târnava Sg de Pădure
10:40 A Elitta Nazna Best Kids Reghin
10:40 B Avântul Reghin – albastru Marosvasarhelyi – alb
       
11:00 A Vulturii Tg Mureș – gri ACS Miercurea Nirajului
11:00 B Academica Tg Mureș Sporting Cluj – portocaliu
11:20 A Avântul Reghin – alb Interstar Sibiu
11:20 B Târnava Sg de Pădure Marosvasarhelyi – alb
11:40 A GT Sport Alba Iulia Sporting Cluj – negru
11:40 B Juniorul Aiud Galactic Junior Bistrița
       
12:00 A Sporting Cluj – portocaliu Avântul Reghin – albastru
12:00 B Academica Tg Mureș Marosvasarhelyi – alb
12:20 A Vulturii Tg Mureș – portocaliu Best Kids Reghin
12:20 B Juniorul Aiud Atletic Kids Gurghiu
12:40 A Vulturii Tg Mureș – gri Interstar Sibiu
12:40 B Sporting Cluj – portocaliu Marosvasarhelyi – alb
       
13:00 A Vulturii Tg Mureș – portocaliu Sporting Cluj – negru
13:00 B Marosvasarhelyi – vișniu Galactic Junior Bistrița
13:20 A GT Sport Alba Iulia Elitta Nazna
13:20 B Academica Tg Mureș Avântul Reghin – albastru
13:40 A ACS Miercurea Nirajului Interstar Sibiu
13:40 B Galactic Junior Bistrița Atletic Kids Gurghiu
       
14:00 A Elitta Nazna Sporting Cluj – negru
14.00 B Marosvasarhelyi – vișiniu Juniorul Aiud
14:20 A Vulturii Tg Mureș – portocaliu GT Sport Alba Iulia
14:20 B Sporting Cluj – portocaliu Târnava Sg de Pădure
14.40 A Avântul Reghin – alb ACS Miercurea Nirajului
14.40 B GT Sport Alba Iulia Best Kids Reghin
       
15.00 A Târnava Sg de Pădure Avântul Reghin – albastru
15.00 B Avântul Reghin – alb Juniorul Aiud
15.20 A Best Kids Reghin Sporting Cluj – negru
15:20 B ACS Miercurea Nirajului Atletic Kids Gurghiu
15:40 A Elitta Nazna Târnava Sg de Pădure
15.40 B Vulturii Tg Mureș – gri Galactic Junior Bistrița
       
16:00 A Interstar Sibiu Marosvasarhelyi – vișiniu
16:00 B Best Kids Reghin Sporting Cluj – portocaliu
16.20 A Avântul Reghin – alb Galactic Junior Bistrița
16:20 B Interstar Sibiu Juniorul Aiud
16:40 A Sporting Cluj – negru Marosvasarhelyi – alb
16.40 B GT Sport Alba Iulia Avântul Reghin – albastru
       
17:00 A ACS Miercurea Nirajului Marosvasarhelyi – vișiniu
17:00 B Vulturii Tg Mureș – gri Atletic Kids Gurghiu
17:20 A Vulturii Tg Mureș – portocaliu Academica Tg Mureș

 

 

Până în acest moment sunt cunoscute 9 echipe calificate la Turneul Final Național ”Trofeul Sfinx U8 – Cupa Campionilor”:

  1. Chelsea Bucuresti
  2. New Stars București
  3. DIDI Junior Iași
  4. Viitorul Argeș
  5. Junior Botoșani
  6. Inter Câmpulung
  7. Academia Radu Rebeja Chișinău
  8. Luceafărul Târgoviște
  9. Celta Academy Brașov

 

Vor urma alte 2 Turnee Preliminare PitiCup – Sfinx U8 la Timișoara(2-4 iulie) și Alba Iulia(9-11 iulie), de unde vom cunoaște alte 8-12 echipe calificate, la care se vor adăuga echipele de top 5 invitate din București, care vor termina campionatul AMFB.

Related Articles

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *