• 23 iulie 2021
  • Last Update 22 iulie 2021 7:32 AM
  • Bucuresti

Lista Echipelor Invitate la Turneul Final Național Sfinx U12 – Cupa Campionilor!

Lista Echipelor Invitate la Turneul Final Național Sfinx U12 – Cupa Campionilor!
  •  
  •  
  •  
  •  

 

Pentru o comunicare transparentă, fără loc de interpretare, și pentru a răspunde sutelor de apeluri primite -mai ales din partea părinților și a susținătorilor, care nu erau lămuriți/informați de ce echipele/cluburile, la care copiii lor activează în momentul de față, nu participă sau nu sunt prezenți la Turneul Final Național Sfinx U12, competiție dedicată celor mai bune echipe de juniori născuți 2009 – facem publică lista cluburilor invitate la acest Turneu Final.

 

Menționăm că decizia NEPARTICIPĂRII vreunui club la această competiție, nu ne aparține! Am făcut toate demersurile și TOT ce ne-a stat în putință pentru a aduce la startul acestui eveniment cele mai bune echipe și cei mai buni juniori din țară, pentru a le oferi șansa să se desfășoare într-o competiție majoră și să se facă remarcați atât la nivel național, cât și european. Respectăm deciziile luate de cluburi, indiferent de natura acestora și indiferent de seriozitatea manifestată, atât față de noi cât și față de juniori (și părinți), iar altă formă de participare, sub alte denumiri sau formule de echipă, nu le luăm în calcul.

 

Mai sunt 5 zile până la DEFINITIVAREA listei. Cei care ați răspuns deja, în numele juniorilor, cărora le-ați făcut o mare bucurie, vă mulțumim!

 

⦿ Atletico Arad (campioana României)

⦿ Valencia Academy (București – loc 1,  AMFB, sezon 2020-2021)

⦿ Transilvania Bistrița (Bistrița-Năsăud – loc 1, AJF Bistrița Nasăud, sezon 2019-2020)

⦿ Interstar Sibiu (Sibiu – loc 1, Seria 1, AJF Sibiu, sezon 2019-2020)

⦿ ACS Luceafărul Drobeta Turnu Severin (Mehedinți – loc 1, AJF Mehedinți, sezon 2019-2020)

⦿ IL Calcio Satu Mare (Satu Mare)

⦿ Stars Brăila (loc 1,  AJF Brăila, sezon 2019-2020)

⦿ Prosport Football Academy (București – loc 2,  AMFB sezon 2020-2021)

⦿ CFR Simeria (Hunedoara – loc 1, Seria 1, AJF Hunedoara, sezon 2019-2020)

⦿ ACSFC Dănuț Coman (Argeș – loc 1, Seria A, AJF Argeș, sezon 2019-2020)

⦿ CFR 1907 Cluj (Cluj – loc 1, Seria 2, AJF Cluj, sezon 2019-2020)

⦿ Viitorul Constanța (Constanța – loc 1, Seria Elită, AJF Constanța, sezon 2019-2020)

⦿ ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (Covasna – loc 1, AJF Covasna, sezon 2019-2020)

⦿ Universitatea Craiova (Dolj – loc 1, Seria 1, AJF Dolj, sezon 2019-2020)

⦿ Școala de Fotbal Oțelul Galați (Galați – loc 1, Seria A, AJF Galați, sezon 2019-2020)

⦿ CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu (Gorj – loc 1,  AJF Gorj, sezon 2019-2020)

⦿ FK Csikszereda Miercurea Ciuc (Harghita – loc 1, zona Ciuc-Gheorghieni, AJF Harghita, sezon 2019-2020)

⦿ CSO Retezatul Hațeg (Hunedoara – loc 1, Seria 2, AJF Hunedoara, sezon 2019-2020)

⦿ AFC Unirea 04 Slobozia (Ialomița – loc 1, AJF Ialomița, sezon 2019-2020)

⦿ Politehnica Iași (Iași – loc 1, AJF Iași, sezon 2019-2020)

⦿ AS Sporting 2019 (Ilfov – loc 1, Seria 1, AJF Ilfov, sezon 2019-2020)

⦿ Avântul Reghin (Mureș – loc 1, Seria 1, AJF Mureș, sezon 2019-2020)

⦿ Petrosport Ploiești (Prahova – loc 1, AJF Prahova, sezon 2019-2020)

⦿ Viitorul Zalău (Sălaj – loc 1, AJF Sălaj, sezon 2019-2020)

⦿ CSM Bucovina Rădăuți (Suceava – loc 1, AJF Suceava, sezon 2019-2020)

⦿ ACS Young Steaua Alexandria (Teleorman – loc 1,  AJF Teleorman, sezon 2019-2020)

⦿ FC UTA Arad

⦿ ACS ASU Politehnica Timișoara (Timiș – loc 1, AJF Timiș, sezon 2019-2020)

⦿ LPS Vaslui (Vaslui – loc 1, AJF Vaslui, sezon 2019-2020)

⦿ AFC Isport Junior 2017 Râmnicu Vâlcea (Vâlcea – loc 1, AJF Vâlcea, sezon 2019-2020)

⦿ Inizio Junior Focșani (Vrancea – loc 1, AJF Vrancea, sezon 2019-2020)

⦿ ACS Juniorul Aiud (Alba – loc 1, Seria 2, AJF Alba, sezon 2019-2020)

⦿ ACS Atletico Junior Bacău (Bacău – loc 1, Seria 1, AJF Bacău, sezon 2019-2020)

⦿ LPS Bihor (Bihor – loc 1, seria 1, AJF Bihor, sezon 2019-2020)

⦿ ASC Daco-Getica București (București – loc 3, AMFB, sezon 2020-2021)

⦿FC Argeș (Argeș – loc 1, Seria B, AJF Argeș, sezon 2019-2020)

⦿ FC Bacău (Bacău – loc 1, Seria 2, AJF Bacău, sezon 2019-2020)

⦿ CS Junior Brașov (Brașov – loc 1, Seria Elită, AJF Brașov, sezon 2019-2020)

⦿ AFC Junior Botoșani (Botoșani – loc 1, AJF Botoșani, sezon 2019-2020)

⦿ CSM Râmnicu Sărat (Buzău – loc 1, AJF Buzău, sezon 2019-2020)

⦿ CSM Reșița (Caraș Severin – loc 1, Seria 1, AJF Caraș Severin, sezon 2019-2020)

⦿ CSS Caransebeș (Caraș Severin – loc 1, Seria 2, AJF Caraș Severin, sezon 2019-2020)

⦿ ACS De Sănătate Voința Buftea (Ilfov – loc 1, Seria 2, AJF Ilfov, sezon 2019-2020)

⦿ Kinder Sângeorgiu de Mureș (Mureș – loc 1, Seria 2, AJF Mureș, sezon 2019-2020)

⦿ LPS Banatul (Timiș – loc 1, Seria 2, AJF Timiș, sezon 2019-2020)

⦿ CS Sporting Maramureș (Maramureș – loc 2,  AJF Maramureș, sezon 2019-2020)

⦿ Oltenia Junior Craiova (Dolj – loc 2, Seria 1, AJF Dolj, sezon 2019-2020)

⦿ Zenit Oradea (Bihor – loc 2, Seria 1, AJF Bihor, sezon 2019-2020)

⦿ Kinder Brăila (Brăila – loc 2, AJF Brăila, sezon 2019-2020)

⦿ Artys Botoșani (Botoșani – loc 2, AJF Botoșani, sezon 2019-2020)

⦿ AFC Athletic Călărași (Călărași – loc 2, AJF Călărași, sezon 2019-2020)

⦿ CSM Deva (Hunedoara – loc 2, Seria 1, AJF Hunedoara, sezon 2019-2020)

⦿ Atletic Club Bârlad (Vaslui – loc 2,  AJF Vaslui, sezon 2019-2020)

⦿ AS Sport Kids Drobeta Turnu Severin (Mehedinți – loc 2, AJF Mehedinți, sezon 2019-2020)

⦿ CS Mara 2010 Baia Mare (Maramureș – loc 3, AJF Maramureș, sezon 2019-2020)

⦿ CS Moldova Nouă

⦿ SC Fotbal Club FCSB (București – loc 4, AMFB, sezon 2019-2020)

⦿ Ripensia Timișoara

⦿ Viitorul Arad

Related Articles

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *