• 23 iulie 2021
  • Last Update 22 iulie 2021 7:32 AM
  • Bucuresti

Programul complet al meciurilor – Trofeul Sfinx U14 Cupa Campionilor

Programul complet al meciurilor – Trofeul Sfinx U14 Cupa Campionilor
  •  
  •  
  •  
  •  

 

 

Vă prezentăm grupele și tabloul complet al meciurilor din cadrul Turneului Național al celor mai bune echipe juniori născuți 2008, Trofeul Sfinx U14 – Cupa Campionilor, ce se va desfășura în perioada 25-28 Iunie la Câmpulung Muscel.

 

  • Primii cei mai buni 18-22 juniori ai acestui Turneu și primii 2 Antrenori, vor forma împreună lotul Reprezentativei Sfinx România U14 ce va fi prezentă la un puternic și valoros Turneu Internațional, în toamna acestui an sau în primăvara 2022, și vor beneficia, timp de un an, de promovare intensă, media și sportivă, atât la nivel național, cât și European.
  • Clasificarea/Topul jucătorilor la acest turneu se va face la fiecare meci, de către observatori Sfinx Football, iar rezultatele lor se vor cumula pe toata durata competiției, în funcție de prestația fiecărui junior și al nivelului competițional al meciurilor.

 

Grupa A

  1. Luceafărul 2010 Cluj
  2. FC Argeș
  3. Zenit Oradea
  4. Liceul Profil Sportiv

 

002 Vineri 25 iunie 17:30 Lerești FC Argeș Liceul Profil Sportiv 15 – 0
004 Vineri 25 iunie 19:15 Municipal Câmpulung Luceafărul 2010 Cluj Zenit Oradea 3 – 1
006 Sâmbătă 26 iunie 09:30 Municipal Câmpulung FC Argeș Zenit Oradea 7 – 2
008 Sâmbătă 26 iunie 11:15 Lerești Luceafărul 2010 Cluj Liceul Profil Sportiv 20 – 1
010 Sâmbătă 26 iunie 17:15 Municipal Câmpulung Luceafărul 2010 Cluj FC Argeș 2 – 0
012 Sâmbătă 26 iunie 19:00 Lerești Zenit Oradea Liceul Profil Sportiv 3 – 1

 

 

Grupa B

  1. Corona Brașov
  2. ACSFC Dănuț Coman
  3. CSC Ghiroda
  4. CSS Dinicu Golescu

 

001 Vineri 25 iunie 17:30 Municipal Câmpulung ACSFC Dănuț Coman CSS Dinicu Golescu 3 – 0
003 Vineri 25 iunie 19:15 Lerești Corona Brașov CSC Ghiroda 1 – 6
005 Sâmbătă 26 iunie 09:30 Lerești ACSFC Dănuț Coman CSC Ghiroda 1 – 3
007 Sâmbătă 26 iunie 11:15 Municipal Câmpulung Corona Brașov CSS Dinicu Golescu 1 – 2
009 Sâmbătă 26 iunie 17:15 Lerești Corona Brașov ACSFC Dănuț Coman 2 – 7
011 Sâmbătă 26 iunie 19:00 Municipal Câmpulung CSC Ghiroda CSS Dinicu Golescu 5 – 1

 

PROGRAM FAZE ELIMINATORII

 

013 Duminică 27 iunie 09:30 Municipal Câmpulung Zenit Oradea Corona Brasov 1 – 4
014 Duminică 27 iunie 11:15 Municipal Câmpulung CSS Dinicu Golescu Liceul Profil Sportiv 3 – 0
015 Duminică 27 iunie 16:30 Lerești CSC Ghiroda FC Argeș 4 – 1
016 Duminică 27 iunie 18:15 Lerești Luceafărul 2010 Cluj ACSFC Dănuț Coman 2 – 3
017 Luni 28 iunie 08:30 Municipal Câmpulung – T2 Zenit Oradea Liceul Profil Sportiv
018 Luni 28 iunie 09:15 Municipal Câmpulung – T1 FC Argeș Luceafărul 2010 Cluj
019 Luni 28 iunie 10:15 Municipal Câmpulung – T2 Corona Brașov CSS Dinicu Golescu
020 Luni 28 iunie 11:00 Municipal Câmpulung – T1 CSC Ghiroda ACSFC Dănuț Coman

 

 

 

Related Articles

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *