• 30 noiembrie 2022
  • Last Update 20 octombrie 2022 11:56 AM
  • Bucuresti

Programul complet al meciurilor – Turneul Final Național Sfinx U11

Programul complet al meciurilor – Turneul Final Național Sfinx U11

Vă prezentăm grupele și tabloul complet al meciurilor din cadrul Turneului Național al celor mai bune echipe juniori născuți 2010, Trofeul Sfinx U11 – Cupa Campionilor, ce se va desfășura în perioada 13 – 17 august  la Timișoara (Ghiroda și Covaci).

 

  • Primii cei mai buni 12-15 juniori ai acestui Turneu și primii 2 Antrenori, vor forma împreună lotul Reprezentativei Sfinx România U12 ce va fi prezentă la un puternic și valoros Turneu Internațional, în toamna acestui an sau în primavara 2022, și vor beneficia, timp de un an, de promovare intensă, media și sportivă, atât la nivel national, cât și European.
  • În faza superioară, semifinale loc 1-4, se califică primele 2 clasate din fiecare grupă.
  • Pentru locurile 5-8 se vor desfășura semifinale, locurile 3 și 4, din fiecare grupă.
  • Pentru locurile 9-10, vor juca echipele situate pe locul 5, din fiecare grupă, 2 meciuri, tur-retur.
  • Clasificarea/Topul jucătorilor la acest turneu se va face la fiecare meci, de către observatori Sfinx Football, iar rezultatele lor se vor cumula pe toata durata competiției, în funcție de prestația fiecărui junior și al nivelului competițional al meciurilor.

 

Grupa A

  1. CS Dinamo București
  2. Ripensia Timișoara
  3. GT Sport Junior
  4. FC Giarmata Vii
  5. Reprezentativa Sfinx România U11 (2011)

 

001 Vineri 13 August 18:00 Covaci 1 Ripensia Timișoara CS Dinamo București
003 Vineri 13 August 19:30 Covaci 1 Reprezentativa Sfinx România U11 (2011) GT Sport Junior
006 Sâmbătă 14 August 09:00 Covaci 2 Ripensia Timișoara FC Giarmata Vii
008 Sâmbătă 14 August 10:30 Covaci 2 CS Dinamo București Reprezentativa Sfinx România U11 (2011)
009 Sâmbătă 14 August 18:00 Covaci 1 CS Dinamo București GT Sport Junior
011 Sâmbătă 14 August 19:30 Covaci 1 Reprezentativa Sfinx România U11 (2011) FC Giarmata Vii
014 Duminică 15 August 09:00 Covaci 2 Ripensia Timișoara Reprezentativa Sfinx România U11 (2011)
016 Duminică 15 August 10:30 Covaci 2 GT Sport Junior FC Giarmata Vii
017 Duminică 15 August 18:00 Covaci 1 Ripensia Timișoara GT Sport Junior
019 Duminică 15 August 19:30 Covaci 1 CS Dinamo București FC Giarmata Vii

 

 

Grupa B

  1. LPS Banatul
  2. CSC Ghiroda
  3. Stars Academy Călan
  4. Juventus Timișoara
  5. Arad

 

002 Vineri 13 August 18:00 Covaci 2 Juventus Timișoara LPS Banatul
004 Vineri 13 August 19:30 Covaci 2 CSC Ghiroda Stars Academy Călan
005 Sâmbătă 14 August 09:00 Covaci 1 Juventus Timișoara Arad
007 Sâmbătă 14 August 10:30 Covaci 1 LPS Banatul CSC Ghiroda
010 Sâmbătă 14 August 18:00 Covaci 2 LPS Banatul Stars Academy Călan
012 Sâmbătă 14 August 19:30 Covaci 2 CSC Ghiroda Arad
013 Duminică 15 August 09:00 Covaci 1 Juventus Timișoara CSC Ghiroda
015 Duminică 15 August 10:30 Covaci 1 Stars Academy Călan Arad
018 Duminică 15 August 18:00 Covaci 2 Juventus Timișoara Stars Academy Călan
020 Duminică 15 August 19:30 Covaci 2 LPS Banatul Arad

 

 

 

 

PROGRAM FAZE ELIMINATORII

 

021 Luni 16 August 09:00 Covaci 1 Loc 5 A Loc 5 B
022 Luni 16 August 09:00 Covaci 2 Loc 3 A Loc 4 B
023 Luni 16 August 10:30 Covaci 1 Loc 3 B Loc 4 A
024 Luni 16 August 19:30 Ghiroda Loc 1 B Loc 2 A
025 Luni 16 August 21:00 Ghiroda Loc 1 A Loc 2 B
026 Marți 17 August 08:30 Covaci 1 Loc 5 A Loc 5 B
027 Marți 17 August 08:30 Covaci 2 Pierzător meci 022 Pierzător meci 023
028 Marți 17 August 08:30 Covaci 3 Castigator meci 022 Castigator meci 023
029 Marți 17 August 10:15 Ghiroda Pierzător meci 024 Pierzător meci 025
030 Marți 17 August 12:00 Ghiroda Castigator meci 024 Castigator meci 025

 

 

 

 

Related Articles

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *