• 23 iulie 2021
  • Last Update 22 iulie 2021 7:32 AM
  • Bucuresti

Program de desfășurare al competiției Trofeul Sfinx PitiCup U8  – Alba Iulia – 9 – 11 iulie

Program de desfășurare al competiției Trofeul Sfinx PitiCup U8  – Alba Iulia – 9 – 11 iulie
  •  
  •  
  •  
  •  

 

Vă prezentăm grupele și tabloul complet de desfășurare al Turneului Preliminar ”Trofeul Sfinx PitiCup Sfinx U8”, dedicate celor mai curajoase echipe de juniori 2013 din județele Alba, Sibiu, Mureș, Cluj, ce se va desfășura în perioada 9 – 11 iulie la Alba Iulia.

 

  • Primele 4 echipe clasate, la sfârșitul acestei competiții, se vor califica direct la Turneul Final Național Sfinx U8 – Cupa Campionilor, ce se va desfășura în perioada 18 – 22 august 2021 la Campulung Muscel.
  • Turneul Preliminar de Calificare PitiCup Sfinx U8 Alba Iulia se va desfasura sistem campionat, fiecare cu fiecare, iar la final se vor juca finale (loc 1-2, loc 3-4, iar pentru locurile 5-7 trei echipe vor juca intre ele, fiecare cu fiecare, meciuri de o repriza)
  • Fiecare echipă va beneficia de promovare individuală a tuturor juniorilor prezenți, prin deschiderea automată de pagini de playeri în cadrul platformei internationale de promovare sfinxfootball.ro, iar în acest sens toate echipele vor efectua sedințe foto individuale obligatorii, conform programului de desfășurare al competiției, în spațiul special amenajat.
  • Clasificarea/Topul jucătorilor la acest turneu se va face la fiecare meci, de către observatori Sfinx Football, iar rezultatele lor se vor cumula pe toata durata competiției, în funcție de prestația fiecărui junior și al nivelului competițional al meciurilor.
  • În cazul în care clubul Universitatea U Cluj – Luceafărul, care are 2 echipe înscrise la acest turneu preliminar, va avea ambele echipe clasate în primele 4 poziții, se va califica doar o singura echipa, la alegerea clubului clujan, iar la Turneul Final Național se va califica clubul clasat pe locul 5.

 

Echipele Participante:

  1. Universitatea U Cluj – Luceafărul 1
  2. GT Sport Junior Alba Iulia
  3. Kinder Teiuș
  4. Vulturii Târgu Mureș
  5. Școala de Fotbal Valea Frumoasei
  6. Optimum Alba Iulia
  7. Universitatea U Cluj – Luceafărul 2

 

 

 

Nr meci Data Teren Ora Echipa 1 Echipa 2 Scor
01 Vineri 9 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 17:15 GT Sport Junior Alba Iulia Kinder Teiuș 9 – 0
02 Vineri 9 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 18:00 Universitatea U Cluj – Luceafărul 1 Universitatea U Cluj – Luceafărul 2 7 -1
Data / ora Vineri 9 iulie  – ora 18:00 Ședință Foto jucători GT Sport Junior Alba Iulia
Data / ora Vineri 9 iulie  – ora 18:15 Ședință Foto jucători Kinder Teiuș
03 Vineri 9 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 18:45 Școala de Fotbal Valea Frumoasei Optimum Alba Iulia 1 – 1
Data / ora Vineri 9 iulie  – ora 18:45 Ședință Foto jucători Universitatea U Cluj – Luceafărul 1
Data / ora Vineri 9 iulie  – ora 19:00 Ședință Foto jucători Universitatea U Cluj – Luceafărul 2
04 Vineri 9 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 19:30 Vulturii Târgu Mureș Kinder Teiuș 8  – 2
05 Vineri 9 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 20:15 GT Sport Junior Alba Iulia Școala de Fotbal Valea Frumoasei 5 – 1
Data / ora Vineri 9 iulie  – ora 19:30 Ședință Foto jucători Școala de Fotbal Valea Frumoasei
Data / Ora Vineri 9 iulie  – ora 19:45 Ședință Foto jucători Optimum Alba Iulia
Data / Ora Vineri 9 iulie  – ora 20:15 Ședință Foto jucători Vulturii Târgu Mureș
06 Vineri 9 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 21:00 Universitatea U Cluj – Luceafărul 2 Optimum Alba Iulia 4 – 4

 

 

07 Sambată 10 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 08:30 Vulturii Târgu Mureș Școala de Fotbal Valea Frumoasei
08 Sambată 10 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 09:15 Universitatea U Cluj – Luceafărul 2 GT Sport Junior Alba Iulia
09 Sambată 10 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 10:00 Universitatea U Cluj – Luceafărul 1 Optimum Alba Iulia
10 Sambată 10 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 10:45 Școala de Fotbal Valea Frumoasei Kinder Teiuș
11 Sambată 10 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 11:30 Universitatea U Cluj – Luceafărul 2 Vulturii Târgu Mureș
12 Sambată 10 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 12:15 Universitatea U Cluj – Luceafărul 1 GT Sport Junior Alba Iulia
13 Sambată 10 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 17:15 Universitatea U Cluj – Luceafărul 2 Kinder Teiuș
14 Sambată 10 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 18:00 GT Sport Junior Alba Iulia Optimum Alba Iulia
15 Vineri 9 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 16:30 Universitatea U Cluj – Luceafărul 1 Vulturii Târgu Mureș 15 – 2
16 Sambată 10 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 19:30 Universitatea U Cluj – Luceafărul 2 Școala de Fotbal Valea Frumoasei
17 Sambată 10 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 20:15 Universitatea U Cluj – Luceafărul 1 Kinder Teiuș
18 Sambată 10 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 21:00 Vulturii Târgu Mureș Optimum Alba Iulia

 

19 Duminică 11 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 08:30 Vulturii Târgu Mureș GT Sport Junior Alba Iulia
20 Duminică 11 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 09:15 Universitatea U Cluj – Luceafărul 1 Școala de Fotbal Valea Frumoasei
21 Duminică 11 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 10:00 Optimum Alba Iulia Kinder Teiuș
22 Duminică 11 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 10:45 Loc 5 Loc 7
23 Duminică 11 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 11:10 Loc 6 Loc 7
24 Duminică 11 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 11:35 Loc 5 Loc 6
25 Duminică 11 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 12:00 Loc 3 Loc 4
26 Duminică 11 iulie Baza Sportivă Winner’s Club ȚĂLNAR 12:45 Loc 1 Loc 2

 

Până în acest moment sunt cunoscute 17 echipe calificate la Turneul Final Național ”Trofeul Sfinx U8 – Cupa Campionilor”:

  1. Chelsea Bucuresti
  2. New Stars București
  3. DIDI Junior Iași
  4. CSC Ghiroda
  5. Interstar Sibiu
  6. Viitorul Argeș
  7. Junior Botoșani
  8. Viitorul Arad
  9. Avântul Reghin
  10. Luceafărul Drobeta Turnu Severin
  11. Inter Câmpulung
  12. Academia Radu Rebeja Chișinău
  13. Luceafărul Târgoviște
  14. Sporting Cluj
  15. Celta Academy Brașov
  16. CSM Lugoj
  17. Academia Brosovszky

 

 

Related Articles

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *